Zewnętrzny/wirtualny dyrektor finansowy

 

Rozwijający się biznes, wymaga podejmowania racjonalnych decyzji finansowych. Decyzji, które wzmocnią jego siłę i przyczynią się do dalszych wzrostów.
Korzystając ze zdobytego doświadczenia jesteśmy w stanie zaproponować Państwu usługę zewnętrznego Dyrektora Finansowego. Rolą naszych finansowych ekspertów jest wsparcie Państwa procesów wewnętrznych oraz strategicznych decyzji.

Koncentrujemy się więc na kluczowych obszarach:

Efektywne zarządzanie finansami – pomagamy zapanować nad szeroko rozumianymi finansami, od zarządzania Cash flow, po finansowanie działalności bieżącej czy inwestycyjne. Patrzymy nie tylko od strony finansów, ale analizujemy jaki będzie wpływ Twoich decyzji na wyniki, księgi rachunkowe, planując z wyprzedzeniem dalsze kroki. Poprawiając Twoją obecną strukturę finansowania, poprawimy również Twój bilans.

Zarządzanie Cash Flow – jest to dla nas to najciekawszy obszar. Centrum zarządzania finansami i całą firmą. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom poprawimy Twój cash flow, znajdziemy odpowiednie finansowanie Twoich pomysłów i inwestycji  czy też działalności bieżącej. Będziemy pracować nad nim codziennie, tak byś w jak najszybszym okresie uwolnił swój potencjał.

Finansowanie eksportu – myślisz o rozwinięciu działalności na zagranicznych rynkach? To właściwy kierunek rozwoju Twojej firmy. Odpowiednio skrojone instrumenty, pomogą Ci znacznie zredukować ryzyka w handlu międzynarodowym, a Tobie spokojnie rozwijać swój biznes. Nasze bankowe doświadczenie znacznie wesprze Cię w tym zakresie.

Planowanie strategiczne i operacyjne – planujesz rozwój? Świetnie, pomożemy Ci przełożyć Twoje pomysły na liczby. W oparciu o Twoje zamierzenia zbudujemy plany średnio i długoterminowe. Będą dla Ciebie drogowskazem na najbliższe lata. Strategia jest planem, który wzmocnimy planowaniem i realizacją na poziomie operacyjnym. Dzięki temu Ty będziesz na bieżąco widział w którym kierunku rozwija się Twój biznes.

Budżetowanie – ten obszar da Ci podstawy do monitorowania twojego biznesu. W oparciu o Twoje  strategiczne plany przygotujemy budżety, odpowiadające Twojej organizacji, strukturze. Ich analiza pozwoli Ci odpowiednio zarządzać biznesem ale też zobaczyć, które obszary rozwijają się prawidłowo, a które mają z tym problem. Zobaczysz to zarówno od strony kosztowej ale też i zarządczej, tak byś w oparciu o nie lepiej i trafniej podejmował decyzje.

Analiza rentowności – jeśli masz wrażenie, że Twój biznes rośnie, ale nie do końca dostrzegasz tego pozytywne aspekty, być może masz problem z rentownością  wybranych segmentów działalności. Przyjrzymy się im, przeanalizujemy oraz sprawdzimy gdzie tkwi problem, a gdzie możesz wyzwolić dodatkowy potencjał. Dzięki analizie, będziesz posiadał głębsze spojrzenie na swój biznes, a żaden obszar nie będzie miał dla Ciebie tajemnic.

KPI dla osiągnięcia efektów – najlepsze plany oraz budżety nie będą służyć rozwojowi, jeżeli nie będą do nich przypisane cele (KPI). W oparciu o ważne dla Ciebie czynniki, ustalimy i zbudujemy właściwą strukturę celów (KPI’ów), która będzie dla Ciebie prostym wyznacznikiem czy realizacja Twoich planów na pewno podąża we właściwym kierunku.

Nasi Eksperci finansowi pomogą:

  • wesprzeć kierunki rozwoju Twojego biznesu,
  • wspierać planowanie i zarządzanie biznesem,
  • uporządkować i rozwijać Twoje finanse,
  • wspierać Twoją wewnętrzną strukturą zespołów finansowych,
  • doradzać w transakcjach finansowych współpracując z instytucjami finansowymi,
  • budowa średnio i długoterminową strategię rozwoju,
  • oceniać ryzyka, w tym ryzyka kontrahentów, transakcji, inwestycji,
  • zarządzać płynnością finansową i pozyskać dla Ciebie finansowanie, optymalizując źródła finansowania, majątek obrotowy,
  • analizować i zarządzać Twoimi kosztami Twojego biznesu i Twoich projektów,
  • zapewnić efektywność podatkową i minimalizację ryzyk podatkowych.

Powyższe zestawienie to przykładowe obszary w których możemy wzmocnić Twoją działalność.